SLOVENSKÝ CYKLISTICKÝ KRÁĽ Filip Polc

Február 2000 / Prečítané 1775 krát
Filip Polc   V Pezinku máme cyklistického kráľa. Slovenská asociácia klubov horskej cyklistiky začala v roku 1998 udeľovať titul Kráľ hôr, ktorým poctia najlepšieho horského cyklistu. Na záver sezóny ho volia zástupcovia klubov. Víťazom prvého ročníka ankety sa stal 17-ročný Pezinčan Filip POLC, jazdec českého tímu Merida KCK Oslany. V druhom ročníku ankety, ktorej výsledky nedávno vyhlásili, tento triumf zopakoval.

Hoci Polc je vekom ešte len junior, presadzuje sa už aj v seniorských súťažiach. V roku 1999 štartoval na 42 kvalitných pretekoch. Okrem slovenských a českých šampionátov sa zúčastnil na súťažiach seriálu Svetového poháru, na majstrovstvách sveta, na majstrovstvách Európy a ďalších medzinárodných súťažiach. Najväčší úspech zaznamenal na majstrovstvách sveta vo švédskom Áre, kde obsadil 5. miesto. Vo Svetovom pohári si najlepšie počínal v prvom kole v Les Gets (Francúzsko), kde skončil druhý. Na júlových majstrovstvách Európy v španielskom La Moline bol tretí. V slovenských a českých súťažiach stál zväčša na najvyššom stupienku.
Filip Polc patrí v disciplíne dual slalom medzi absolútnu svetovú špičku, medzi seniormi sa umiestnil na celkovom 7. mieste. Ako hodnotí minuloročnú sezónu, sám pretekár?

- Bola to moja najúspešnejšia sezóna. Konkurencia každý rok vzrastá, trate sú tiež náročnejšie, preto presadiť sa je čoraz ťažšie. Myslím si, že som podal v minulom roku celkom dobré výkony, určite však mám ešte rezervy.

  Netají sa tým, že v tomto roku by sa chcel vo svetových a európskych súťažiach umiestniť ešte lepšie. Preto sa spolu s otcom Petrom Polcom, ktorý je jeho trénerom, na novú sezónu pripravuje ešte dôkladnejšie. Vydareným vstupom do sezóny bol štart na exhibičných pretekoch na bobovej dráhe v talianskom zimnom stredisku Cortina d´Ampezzo, kde doslova šokoval favorizovanú konkurenciu senzačným víťazstvom vo dvoch finálových jazdách.

Ohodnoťte článok: