Policajné zásahy

Január 2000 / Prečítané 2164 krát

Vykradli autá

   Hliadka mestskej polície na základe oznámenia zadržala 26.12. o 4.20 hod. na Mierovej ul. dve osoby - 16-ročných M.K. z Modry a J.H. z Popradu, ktorí mali v plecniaku ukryté dve autorádiá, CD prehrávač a slúchadlá. Tieto veci odcudzili zo zaparkovaných áut na Komenského a Hviezdoslavovej ulici. Vyšetrovanie ukázalo, že títo páchatelia vykonávali krádeže aj v minulosti.
Dňa 11. januára, krátko po polnoci, pri krádeži na ulici Za dráhou hliadka MsP prichytila Š.R. z Trnavy, ktorý sa snažil zo zaparkovaného automobilu ukradnúť autorádio.
V oboch prípadoch páchatelia skončili na OO PZ v Pezinku, kde vyšetrovanie pokračuje.

Vlámali sa do stánku

   V sobotu 7. januára privolali hliadku MsP na Záhradnú ulicu, do priestoru malého trhoviska, kde sa dve neznáme osoby vlámali do stánku PNS. Po príchode hliadky sa páchatelia snažili utiecť, preto policajti na ich zadržanie použili donucovacie prostriedky. Boli to 17-ročný M.P. a 15-ročný M.M. z Pezinka. Vyšetrovaním sa zistilo, že spolupáchateľmi boli aj ďalší traja mladiství. Všetci boli predvedení na OO PZ.
K odhaleniu trestnej činnosti vo všetkých prípadoch došlo vďaka upozorneniu občanov. Mestská polícia za túto pomoc ďakuje s presvedčením, že občania neostanú ľahostajní ani pri odhalení inej trestnej činnosti.


Ohodnoťte článok: