Rekonštrukcia za 22 miliónov

Január 2000 / Prečítané 2029 krát
Na tému KRYTÁ PLAVÁREŇ   hovoríme s riaditeľom PBS.S. Sandtnerom

V rozpočte mesta na rok 2000 je 22 miliónová investícia na rekonštrukciu krytej plavárne na Komenského ulici, ktorú získalo mesto do vlastníctva od Krajského úradu v Bratislave. Na túto tému sme sa porozprávali s riaditeľom Podniku bytových služieb (PBS) Severínom Sandtnerom.

   Pán riaditeľ, váš podnik, ako mestská organizácia, dostal do správy od mesta nefunkčnú školskú plaváreň s tým, že má zabezpečiť pomerne rozsiahlu rekonštrukciu. Povedzte nám o nej čosi bližšie...
- Už skutočnosť, že na rekonštrukciu plavárne je plánovaných vyše dvadsať miliónov korún naznačuje, o aký rozsah prác ide. Robíme kompletnú rekonštrukciu. Projekt prestavby vypracovala firma Konštrukt Bratislava, dodávateľom stavebných prác, na základe výberového konania, je Stavebno - obchodné združenie Krajčovič - Cíferský so sídlom v Modre. Technológiu v subdodávke zabezpečí firma MARCOP Pezinok. Podľa uzavretej zmluvy dodávateľ stavebných prác začal s prácami v októbri minulého roka. Termín ukončenia je 30.6. 2000.

Ste spokojný s doterajším priebehom rekonštrukčných prác?
- Áno. Priebeh vykonávaných prác máme pod kontrolou, dodávateľ ich realizuje podľa zmluvy. Prvé boli na rade búracie práce, a už sa inštaluje vodovod a kanalizácia, stavajú sa nové priečky.

Čo všetko bude v rekonštruovanom objekte?
- Okrem 25 metrového bazénu a malého detského bazénu, ktoré budeme prevádzkovať my, budú tu formou prenájmu prevádzky espresso, kaderníctvo, manikúra, pedikúra, fitnes, kondičné cvičenie, rehabilitácia, solárium, masérske služby a suchá a parná sauna. Záujemcovia o vykonávanie týchto služieb sa môžu prihlásiť do výberového konania (bližšie podmienky nájdete na inom miestepozn. red.).

S akým využitím plavárne sa ráta?
- Máme záujem, aby plaváreň slúžila širokej verejnosti. Preto rátame s jej prevádzkou denne od 8. do 22 hod. V dopoludňajších hodinách bude k dispozícii pre školy na plavecký výcvik a poobede pre ostatnú verejnosť. Prevádzkový čas v prenajatých priestoroch nenemienime striktne určovať, predpokladámevšak, že prevádzkovatelia doplnkových služieb sa optimálne prispôsobia otváracím hodinám v plavárni.


Ohodnoťte článok: