Skvelá spomienka na Lennona

Január 2000 / Prečítané 1568 krát
Na začiatku tohoto roku pozývali plagáty priateľov hudby do pezinského Domu kultúry na koncert šiestich hudobných skupín, ktorý sa konal pod názvom Deň človeka, ako spomienka na výročie úmrtia Johna LENNONA. Organizátormi už tradičného podujatia boli Kultúrne centrum a známy pezinský divadelník a organizátor Lajo Slimák. V koncertnom programe za účasti takmer pol tisícky návštevníkov vystúpili skupiny - Krtinec, My Pigs Might Fly, Revízna šachta, Groove Clinic, Kikimora a F.B.B. Po koncerte sme o krátky rozhovor požiadali L. Slimáka:

Ako ste spokojný s koncertom?
- Mám pocit, že to dopadlo dobre. Prišlo takmer päť stovák divákov a bolo vidno, že z koncertu odchádzali spokojní. Veľmi milo som bol prekvapený kapelou My Pigs Might Fly, ktorá sa prezentovala ozaj dobrou muzikou i technickou stránkou. Najvyššie kvality však ukázala F.B.B., to sme ale čakali, lebo títo chlapci už hrajú profesionálne.

Čo vás vedie k organizovaniu koncertov k výročiu úmrtia slávneho anglického hudobníka?
- J. Lennon je svetovou hudobnou legendou. Bol tiež známy bojovník za ľudské práva, verejne vystupoval najmä proti vojne, 8. decembra sme si pripomenuli 10. výročie jeho úmrtia a 10. decembra bol Deň ľudských práv. Obe príležitosti sme spojili do akcie Deň človeka alebo Lennon´s Day. Chceli sme, aby sa ľudia zamysleli nad tým, čo sa deje vo svete. Mňa v týchto chvíľach napadá Čečensko, kde každý deň zomierajú nevinní ľudia.

Prečo bol koncert tentoraz v neskoršom termíne?
- Áno, nastal tam istý časový sklz, to preto, že v KC sa menilo vedenie, nebol však ani čas na zháňanie peňazí, lebo sa už plne venujeme Cibuláku 2000.

Novinkou bolo, že ako organizátori boli po prvý raz Kultúrne centrum a súkromná osoba Lajo Slimák...
- Z Občianského združenia P.R.D. som sa na prípravách koncertu zúčastnil iba sám, preto sme sa dohodli, že to nebude pod hlavičkou združenia, ale tam bude uvedené len moje meno.

V Galérii insitného umenia v Schaubmarovom mlyne na Malackej ceste bude v sobotu 5. februára 2000 o 15,00 hod. otvorená výstava významného slovenského insitného maliara Juraja Lauku - NÁVRATY.


Ohodnoťte článok: