Takto sme vítali Nový rok

Január 2000 / Prečítané 1500 krát
   Tak sme sa predsa dočkali. Koľkí z nás, najmä však tí starší, si želali dožiť sa jubilejného roku, s magickým číslom 2000. Želanie sa stalo Radničné námestieskutočnosťou, aj keď niektorí jasnovidci predpovedali koniec sveta.
   V posledný deň roka, na Silvestra, sa všetky pohostinské zariadenia v meste zaplnili do posledného miestečka. Takto strávili ostatné hodiny starého roka najmä mladí ľudia, tí skôr narodení, v súčasnej nedobrej finančnej situácii, sa uspokojili s klasikou - pri televíznych obrazovkách. 
O polnoci štrngali poháriky, priali sme si navzájom šľastie, zdravie, lásku. Radosť sa miešala s nostalgiou, sny s realitou. Zvonka sa ozýval mohutný rachot delobuchov, petárd a rakiet.
Hodinu po polnoci cesta mnohých Pezinčanov už tradične viedla na námestie. Vládla tu skvelá nálada, opäť stisky rúk, stovky pekných novoročných želaní. Jedno, spoločné pre všetkých, pridal primátor mesta I. Pessel z balkóna radnice. Potom spolu s prítomnými radnými gratuloval zúčastneným občanom aj osobne a na pamiatku im odovzdal pero a novoročenku. Spoločné vítanie nového jubilejného roku zavŕšil ohňostroj.

Ohodnoťte článok: