Drobničky

Jún 1999 / Prečítané 2159 krát
  • V dňoch 29. - 30. mája usporiadalo Kultúrne centrum v Pezinku I. pezinský alternatívny festival 99 s podnázvom: XX. storočie - História a ľudia. Na festivale premietli filmy, ktoré neboli v distribúcii, ako aj dokumentárne krátkometrážne fil my, ktoré nemali možnosť mladí ľudia vidieť.
  • V Dolnom Kubíne sa v dňoch 26.-29. apríla uskutočnil III. ročník medzinárodnej súťaže a tvorivej dielne Čírenie talentov pre 21. storočie pod umeleckou záštitou Bohdana Warchala. Na akcii sa zúčastnili mladí huslisti zo Slovenska, Ukrajiny, Poľska, Čiech, Rumunska a Juhoslávie. Kvalitným výkonom reprezentovala Slovensko i žiačka ZUŠ E. Suchoňa v Pezinku 9-ročná Tatiana BOBEKOVÁ, z husľovej triedy Ľ. Záhrad níkovej.
  • Riaditeľstvo MŠ Pekníkova ul. v Pezinku ďakuje žiakom ZUŠ - tanečného odboru, za baletné vystúpenie (Labutie jazero) ako aj za hry so spevom, pre deti materskej školy. Účinkujúce deti sprevádzali A. Hardová a E. Hric (klavír).
  • Pod záštitou ministrov kultúry ČR a SR sa uskutočnili v Treboňskej reštaurácii v Moravskej Třebovej Dni slovenskej kuchyne. Našu gastronómiu na tomto podujatí veľmi úspešne prezentovala Zámocká vináreň pod vedením manželov Ivičičovcov.

Ohodnoťte článok: