Noví držitelia mestských vyznamenaní

Jún 1999 / Prečítané 2167 krát
 
obr04.jpg (37471 bytes)
Zľava: J. Knil, manželka J. Sedláka, F. Rón, J. Krivošík, J. Baďurík, A. Zabadal, V. Milko, G. Vlčeková-Andrusovová, J. Sucháň.
Čestné občianstvo
dôstojnému pánovi Jánovi SUCHÁŇOVI, ktorý pôsobil ako kňaz v Pezinku, za kresťanské a hlboko humanistické literárne a publicistické dielo, ktorým sa prihovára pravidelne občanom Slovenska i za ekumenické chápanie svojho kňazského pôsobenia.

Mestskú cenu Jozefa Holubyho
PhDr. Galine VLČEKOVEJ-ANDRUSOVEJ za vedeckú, pedagogickú a publicistickú činnosť, ktorou rozvíja odkaz svojho otca, jedného zo zakladateľov slovenskej geológie.
Prof. Jozefovi BAĎURÍKOVI, za vedeckú a publicistickú činnosť z oblasti slovenských dejín a dejín vinárstva a vinohradníctva v malokarpatskom regióne.
Augustínovi ZABADALOVI, výtvarnému umelcovi, ktorý vo svojej maliarskej tvorbe stvárňuje mesto Pezinok a náš malokarpatský región.
Jaroslavovi KNILOVI,    akademickému maliarovi, za maliarske dielo, ktoré je inšpirované prírodou a ľuďmi nášho regiónu.


Medailu Za zásluhy o rozvoj mesta
Vladimírovi MILKOVI, za reštaurátorské kamenárske práce a záchranu pamiatok v Pezinku a za jeho organizátorskú a spoločenskú činnosť, najmä v prostredí dôchodcov a ľudí v sociálnej nevýhode.
JUDr. Justínovi SEDLÁKOVI, za dlhoročné pôsobenie v pezinskom basketbale a trénerskú činnosť, ktorá viedla k získaniu titulu Majster Slovenska a víťazstvu v Slovenskom pohári.
PaedDr. Františkovi RONOVI, za vynikajúcu činnosť basketbalového trénera, ktorá viedla k tohtoročnému zisku titulu Majster Slovenska pre pezinský oddiel a víťazstvo v Slovenskom pohári.
Jozefovi KRIVOŠÍKOVI,    dlhoročnému hráčovi a obetavému funkcionárovi vo farbách pezinského basketbalového klubu.

    Návrhy na mestské vyznamenania schválilo Mestské zastupiteľstvo v Pezinku.

Ohodnoťte článok: