Spomienky na V. ples farnosti Pezinok

Február 1999 / Prečítané 1732 krát
    Tradičným podujatím, ktoré obohatilo kultúrny i spoločenský život v našom meste cez tohtoročné fašiangy, bol aj V. ples farnosti Pezinok. Nebolo to jednoduché a ľahké pripraviť večer plný muziky a pohody. Len ten, kto niečo podobné robil, ocení tisíce drobností, ktoré musí organizátor zabezpečiť, aby sa účastníci takéhoto plesu cítili dobre. Tu sú niektoré postrehy: "Ďakujeme a hlboko sa klaniame pred všetkými, ktorí V. ples farnosti pripravili." Vďaka patrí iI muzikantom a deťom z tanečného súboru Setenas. Patrí im úryvok z piesne “pri práci som veselý, z vínečka červený, nebojte sa priatelia, pôjdem rovno do neba...”
    Potvrdili sa moje slová, ktoré si hovorím už dlho - hovorí pani Anna, účastníčka plesu. Kto má rád muziku, pekné piesne, nemôže byť zlý. A s dobrým človekom je krásne byť - i žiť. Tak to bolo i na tomto plese. Mala som pocit, že som iba medzi dobrými ľuďmi. Nebudem chváliť to, či ono, jednu či druhú kapelu. To by boli zbytočné slová. Parket bol vždy plný. Ale poviem Vám len jedno. Ľutovala som, že som sa nemohla rozdeliť. Byť súčasne na parkete a tancovať, zhovárať sa s príjemnými ľuďmi, spievať, byť v bufete a vychutnávať dobré vínko. Domov som išla s priateľmi až ráno, teraz viem, že to bolo ešte skoro. Len jedno nechápem, že to bol už V. ples farnosti a ja som bola iba po prvý raz. Ale určite nie naposledy. Priala by som prežiť atmosféru plesu všetkým, čo majú radi živú muziku a čo s láskou k hudbe spríjemňujú život nám ostatným. Tak čo poviete? Nestálo by za to, aby ste to budúci rok prežili s nami?
    Využívam i tento priestor, aby som sa poďakoval všetkým sponzorom, ktorí venovali ceny do plesovej tomboly. Poďakovanie patrí i firmám Bageta, Stratex a Mestský úrad Pezinok. Ďalej mediálnym sponzorom: mestskej televízii, mestskému rozhlasu, mesačníku Pezinčan, denníku Hlas ľudu a všetkým Vám, ktorí ste s vašou účasťou na plese prispeli sumou 15.264,- Sk, to je výťažok na opravu Farského kostola.
    Bola to pre organizátorov poriadna fuška, ale výsledok určite stojí za tú námahu. Vďaka Vám všetkým.
František Féder