Malokarpatská vínna cesta do sveta

Február 1999 / Prečítané 1759 krát
    Oslovili sme p. Strížovú z cestovnej kancelárie KMC Pezinok, ktorá má vo svojej náplni aj propagáciu Malokarpatskej vínnej cesty. Je členkou výboru Združenia Malokarpatskej vínnej cesty.

Nedávno ste sa vrátili z medzinárodných výstav v Brne a Prahe. Čo bolo nového?
   V Brne bola výstava zameraná na prezentáciu regiónov, a predaj zájazdov domácich cestovných kancelárií. Počas prvého dňa som sa zúčastnila prezentácie katalógu ATIS-u, ktorého produkt predáva aj naša cestovná kancelária KMC. V tomto katalógu - pre r. 2000 už bude mať náš región svoju propagáciu na strane formátu A4, kde budú uverejnené naše pamätihodnosti, gastronomické špeciality, ochutnávky vína, programy rôznych kultúrnych a spoločenských akcií. Náš región bude zaradený aj do tzv. “Víkendových pobytov”. Na 8.1. som bola pozvaná do stánku Južnej Moravy, kde bol krst prospektu (celá kniha) “To nejlepší z Jižní Moravy”. Tento dokonalý prospekt vznikol za účasti Združenia miest Južnej Moravy, Centrály českého cestovného ruchu a za účasti Phare. Kiež by sme sa aj my mohli popýšiť niečím takým v našom regióne.
V Prahe som bola na výstave Holiday World. Tu som sa zamerala na prezentáciu programu a ponuku zájazdov na Vinobranie v tomto roku. Bola som prekvapená, že len veľmi málo cestovných kancelárií má v ponuke Slovensko. A keď už má, tak najmä Tatry. V katalógu ATIS dostala priestor aj naša CK KMC - a to na jednodňový zájazd so zameraním na pamätihodnosti a gastronomické špeciality (celého malokarpatského regiónu) a na dvojdňový program počas Vinobrania 24. a 25. 9. 1999. Znovu som sa presvedčila, že náš program Malokarpatskej vínnej cesty, treba predávať spolu s programom v Bratislave. Verím, že keď budeme ponúkať kultúru v Bratislave, pamätihodnosti v Bratislave a v našom malokarpatskom regióne, keď bude dobré počastie a dobré jedlo, radi sa budú k nám českí turisti vracať a odporúčať pobyt aj svojim priateľom.

Ďakujeme za rozhovor a prajeme čo najviac spokojných turistov.
Red.

Ohodnoťte článok: